این اقدام تاثیری در تعداد کارمندان کارآمد مایکروسافت نخواهد داشت و این شرکت همواره در حال استخدام نیروی جدید است

مایکروسافت قرار است سری جدید تعدیل نیروی کارکنان خود را هفته آینده اجرا کند. این شرکت ۲۶ ژانویه، گزارش درآمد ۴ ماهه خود را اعلام خواهد کرد و احتمال می‌رود که هم‌زمان با اعلام  این گزارش، ۷۰۰ کارمند تعدیل  شوند.

این رقم، نسبت به تعداد کل کارکنان مایکروسافت که ۱۱۳ هزار نفر هستند، رقم بزرگی است. مایکروسافت پیش از این هنگام اعلام گزارش سالیانه خود در ماه ژوئن ۲۰۱۶، اعلام کرده بود که قصد دارد ۲۸۵۰ نفر از کارمندان خود را تعدیل کند و ادعا کرد که تا ژوئن ۲۰۱۷ این تعدیل نیرو تکمیل خواهد شد.

طبق گفته یک منبع مرتبط با این شرکت، این تعدیل نیرو مربوط به یک عنوان شغلی و در یک کشور خاص نیست و در همه شعبه‌های این شرکت در سرتاسر دنیا اعمال خواهد شد. به گفته او، این تعدیل شامل بخش‌های مختلف از جمله قسمت فروش و بازاریابی، نیروی انسانی، مهندسی و حسابداری و غیره خواهد بود.

ظاهرا این تعدیل نیرو ربطی به کاهش هزینه‌های شرکت ندارد و صرفا با هدف به‌روزرسانی مهارت‌های بخش‌های مختلف این شرکت است. همچنین این اقدام تاثیری در تعداد کارمندان کارآمد شرکت مایکروسافت نخواهد داشت. این شرکت همواره در حال استخدام نیروی جدید است و در حال حاضر بیش از ۱۶۰۰ جایگاه شغلی خالی در این شرکت وجود دارد.

شرکت مایکروسات بعد از انتخاب Satya Nadella به عنوان مدیر عامل، چند دوره تعدیل نیرو را تجربه کرد. سال گذشته بیش از ۷۴۰۰ عنوان شغلی در این شرکت تعدیل شدند اما بزرگ‌ترین اقدام در این حوزه در تاریخچه مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ انجام شد که طی آن ۱۸هزار نفر تعدیل شدند.