اگر شما هم از طرفداران سیستم‌عامل اندروید هستید فراوانی این سیستم‌عامل شما را شوکه می‌کند اگر بدانید از هر ۱۰ موبایلی که در دنیا فروخته می‌شود ۹ دستگاه آن مجهز به سیستم‌عامل اندروید است. این آمار مربوط به فصل سوم مالی در سال ۲۰۱۶ است که باعث سورپرایز علاقه‌مندان به حوزه تکنولوژی شده است.

بر اساس آمار منتشر شده توسط Strategy Analytics از ۳۷۵ میلیون گوشی هوشمندی که در فصل سوم ۲۰۱۶ فروخته شده است، ۸۸ درصد آن مجهز به سیستم‌عامل اندروید بوده است. این موفقیت برای گوگل و اندروید تا به حال پیش نیامده است و این بهترین آمار برای یک سیستم‌عامل است. موسسه Strategy Analytics که مرکز آن در شهر بستن است از معتبرترین کمپانی‌های دنیا است و آمار این شرکت کاملا قابل استناد است.

ظاهرا مردم در چین، هند و یا آفریقای جنوبی علاقه‌ای به خرید آیفون ۸۰۰ دلاری ندارند و ترجیح می‌دهند موبایل ارزان‌تر داشته باشند و یا با آن پول یک پرچمدار اندرویدی بخرند. همین امر باعث شده تا سهم آی‌اواس از بازار سیستم‌عامل‌ها به حدود ۱۲ درصد کاهش پیدا کند.

Strategy Analytics همچنین پیش‌بینی کرده است که این روند در سال ۲۰۱۷ هم ادامه داشته باشد و این یک خبر خیلی بد برای اپل و مایکروسافت است. به گفته مدیرعامل این موسسه اندروید بسیار فراگیر شده است و امروز بیش از ۱۰۰ کمپانی بزرگ این سیستم‌عامل را روی موبایل‌هایشان استفاده می‌کنند. تنها ایرادی که به گوگل وارد بود، سخت افزارهای ضعیف بود که با ظهور پیکسل و ورود گوگل به حوزه سخت‌افزار این مشکل هم کنار می‌رود و کار برای آیفون سخت‌تر از گذشته خواهد شد و اندروید بیش از پیش مشهور و محبوب می‌شود.

منبع :‌ آی‌تی‌ایران