نرخ رشد ارتباطات سیار در حال بهبود است و در کنار آن محاسبات ابری یکی دیگر از مباحث جذاب و در حال رشد شبکه‌های کامپیوتری است. با توجه به این مسائل و مزایای مجازی سازی در آینده اکثر سرویسها بر روی سخت افزارهای قوی و با قابلیت اطمینان بالا و بصورت مجازی‌سازی شده عرضه خواهند شد. سرویسهای این تکنولوژی هنوز نیاز به بهبود دارد و شرکت‌های سخت‌افزاری در حال بالابردن میزان حمایت محصولات خود از مجازی‌سازی هستند.

موید این مطلب، محصولات شرکت سیسکو و HP و حمایت بزرگان عرصه IT از مجازی‌سازی است. محصول جدید شرکت VMware که در آوریل ۲۰۰۹ با نام VSphere ارائه شد، تاییدی بر این ادعاست. شرکت HP در ۲۱ آوریل سال جاری اعلام حمایت از محصول جدید در سرورهای HP Proliant و BladeSystem G6 کرد. این محصول جدید باعث ایجاد تحولی شگرف در بازار شد و این امید را زنده نگه داشت که آینده به سوی مجازی‌سازی پیش خواهد رفت. در این محصول سرویسهای مختلف به کاربران بدون نیاز به نصب نرم‌افزارهای مختلف بر روی سیستم‌های آنها قابل ارائه است.

به طور خلاصه می توان گفت : برای مجازی‌سازی ، نویدهایی در رابطه با صرفه‌جویی در سخت‌افزارها و کاهش در تعداد و تنوع سرویس دهنده ها می‌دهد. با کاربردی شدن فناوری محاسبات ابری، سرویس‌ دهنده ها به کلی از این معادله خارج می‌شوند. سازمان‌ها فضای مورد نیاز برای ذخیره اطلاعاتشان را روی سرویس‌ دهنده های مجازی اجاره می‌کنند، از طریق اینترنت به آنها دسترسی دارند و از راه دور پردازش‌های لازم را با استفاده از پردازش‌گرهای مستقر در مراکز داده‌ها انجام می‌دهند. مشتریان تنها برای چیزی که استفاده می‌کنند پول می‌پردازند و به این ترتیب مقادیر قابل توجهی در هزینه‌های دریافت خدماتی مانند روشنایی، گرما و سرما، صرفه‌جویی می‌کنند.

AAEAAQAAAAAAAAaaAAAAJDBjNDlmYWY5LTZlOTctNDI2Ny05ZDY0LWMyYjRmMzI2OTdkZA