خسته ايم! از حرفه اي كه داريم خسته ايم!
Loading
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 38

موضوع: خسته ايم! از حرفه اي كه داريم خسته ايم!

مدیر انجمن Array narsis آواتار ها
    Thanks
    3

Post خسته ايم! از حرفه اي كه داريم خسته ايم!

خسته ايم، چون در حرفه اي (مهندسي نرم افزار) كار مي كنيم كه هر روزش با ديروزش متفاوت است. مدام بايد بدنبال اين باشي كه از قافله عقب نيافتي! مدام اين دلهره را داري كه مبادا از سايرين كمتر چيز بداني! مدام مي ترسي كه آيا دانشي كه داري بعدا هم به درد مي خورد!؟ مدام درگير واژه هاي جديد و مفاهيم جديدي....

خسته ايم، چون كاري مي كنيم كه بدون استرس و فشار نمي شود! وقتي كه برنامه اي را مي نويسي هميشه با خطا هاي نرم افزار سرو كار داري و ذهن آسوده نداري! وقتي تحليل گري هميشه مضطربي كه مبادا شناختت از سيستم اشتباه باشد و طراحي كه مي كني درست نباشد. وقتي مدير پروژه اي كه وضعيت بازهم بدتر مي شود، فشار توليد نرم افزار و مديريت نيروي كارشناسي و رمانبندي و هزار درسر ديگر. وقتي مدير شركتي كه هميشه نگران موارد اجرايي شركت و وضعيت مالي و دريافت ها و پرداخت هايي و نگران اينكه كه چه زماني، زمان افول شركتت مي رسد. وقتي مشاوري، هميشه درگير وجدانت هستي كه مبادا شايسته اعتماد كساني كه به تو اعتماد كرده اند نباشي و نتواني از منافعشان خوب دفاع كني!

خسته ايم! به خاطر اينكه مثل آدم هاي عادي تعطيلات نداريم. هميشه پروژه اي تمام نشده يكي ديگر شروع مي شود! مشتري ها هم كه هم در حالت عجله اند و سيستمشان را زود مي خواهند (بگذريم كه اغلب وقتي سيستمشان را گرفتند عجله اي در بهره برداري و پرداخت به تو ندارند! ) دلمان لك زده براي يك تعطيلات درست و حسابي! براي زماني كه بدون اينكه به چيز ديگري فكر كني آسوده باشي. وقت فراغت واژه اي است كه اغلب با آن بيگانه ايم.

خسته ايم! وقتي برخورد مشتري ها را با كاري كه مي كنيم مي بينم! انگار كه كاري نكرده ايم! به مونيتورشان بيشتر از نرم افزاري كه نوشته اي ارزش قائل مي شوند. انگار كه نرم افزار همينشكلي تهيه شده است. وقتي مي بينيم كه كار ما را با يك كار بي كيفيت مقايسه مي كنند و درنهايت ديگري را انتخاب مي كنند.

خسته ايم! وقتي مي بينيم محصولي كه توليد كرده ايم را كس ديگري بدون رعايت حقوق مان كپي مي كند. ايده هايمان دزديده مي شود. حتي به كاتالوگ ها و نوشته هايي كه نوشته ايم احترامي نمي گذارند. وقتي مي بينم نتيجه زحماتمان، با يك نرم افزار قفل شكسته داخلي و يا خارجي جايگزين مي شود.

خسته ايم! وقتي كه مي فهميم درآمد يك گدا از ما بيشتر است!! وقتي مي بينيم كه درآمد يك آرايشگر زنانه كه شايد يكسال هم زحمت نكشيده است با درآمد ما قابل مقايسه نيست. وقتي مي بينيم مغازه دارهاي سخت افزاري از ما بيشتر درآمد دارند. وقتي مي بينيم كه يك كارگر ساختماني، حقوقي نزديك به يك برنامه نويس دارد.

خسته ايم! از بس مجبوريم براي بقيه كار مجاني و يا غير تخصصي بكنيم! در هر مهماني كه مي رويم، در هر شركتي كه پا مي گذاريم و يا به هر فرد آشنايي كه مي رسيم نيازي دارد و توقعي. كه اگر انجام دهي بي منت مي شوي كه كاري نكرد و اگر انجام ندهي متهم مي شوي به بيسوادي و .....

خسته ايم! از اينكه كارمان از ديدگاه سايرين كار نيست! انگار كار فقط آنست كه به روي كارخانه و شب كه بر مي گردي كثيف و خاك آلود باشي. انگار كار با كامپيوتر گاهي نزديك به 20 ساعت در روز كار نيست!

خسته ايم......!

بگذريم كه همه خستگيمان با حل يك مساله، با يادگرفتن يك مطلب جديد، تشكر يك مشتري، با درست كار كردن يك برنامه، با ديدن كاركردن يك محصول بيش از چند سال، با فروش بسته هاي نرم افزاري به صورت متوالي رفع مي شود!

همين!

http://weblog.radmanitd.com
    کاش زندگی هم Ctrl+Z داشت!
پاسخ با نقل قول پاسخ با نقل قول

كاربر عادي Array
    Thanks
    0

پیش فرض نظر شخسی یکی!

من نظرم رو میگم البته با اجازه!
    اصلا دوست ندارم که کسی رو ناراحت کنم خدای ناکرده اینها تماما حرفهای دل منه و همونجور که شما حرفاتون رو به اشتراک گذاشتین من هم دوست دارم این کاررو بکنم ""

من آدم کاملی نیستم ولی اینهایی که میگم رو تک تک تجربه کردم و حداقل برای شخص خودم جواب داده اما این دلیل بر این نیست که حرفام درست باشه. خواهشا چند دقیقه ای راجع به اینا فکر کنید اگر درست نبود بندازینش دور ""

نقل قول نوشته اصلی توسط narsis

خسته ايم، چون در حرفه اي (مهندسي نرم افزار) كار مي كنيم كه هر روزش با ديروزش متفاوت است. مدام بايد بدنبال اين باشي كه از قافله عقب نيافتي! مدام اين دلهره را داري كه مبادا از سايرين كمتر چيز بداني! مدام مي ترسي كه آيا دانشي كه داري بعدا هم به درد مي خورد!؟ مدام درگير واژه هاي جديد و مفاهيم جديدي....
    فکر کنم همه‌ی رشته ها این جورین،‌اون روزها تموم شد که مردم مجبور نبودن خودشون رو به روز کنند! حداقل من فکر می‌کنم که خیلی به این روزها نزدیک شدیم!

خسته ايم، چون كاري مي كنيم كه بدون استرس و فشار نمي شود! وقتي كه برنامه اي را مي نويسي هميشه با خطا هاي نرم افزار سرو كار داري و ذهن آسوده نداري! وقتي تحليل گري هميشه مضطربي كه مبادا شناختت از سيستم اشتباه باشد و طراحي كه مي كني درست نباشد. وقتي مدير پروژه اي كه وضعيت بازهم بدتر مي شود، فشار توليد نرم افزار و مديريت نيروي كارشناسي و رمانبندي و هزار درسر ديگر. وقتي مدير شركتي كه هميشه نگران موارد اجرايي شركت و وضعيت مالي و دريافت ها و پرداخت هايي و نگران اينكه كه چه زماني، زمان افول شركتت مي رسد. وقتي مشاوري، هميشه درگير وجدانت هستي كه مبادا شايسته اعتماد كساني كه به تو اعتماد كرده اند نباشي و نتواني از منافعشان خوب دفاع كني!
    استرس.... یه راه حل هم برای رفع استرس هست،‌یا حد اقل کم کردن اون....بعدن میگم ""

خسته ايم! به خاطر اينكه مثل آدم هاي عادي تعطيلات نداريم. هميشه پروژه اي تمام نشده يكي ديگر شروع مي شود! مشتري ها هم كه هم در حالت عجله اند و سيستمشان را زود مي خواهند (بگذريم كه اغلب وقتي سيستمشان را گرفتند عجله اي در بهره برداري و پرداخت به تو ندارند! ) دلمان لك زده براي يك تعطيلات درست و حسابي! براي زماني كه بدون اينكه به چيز ديگري فكر كني آسوده باشي. وقت فراغت واژه اي است كه اغلب با آن بيگانه ايم.
    اگه کار شما خوبه مشتری ها مجبورن یکم صبر کنن تا شما از تعطیلات بر گردید. اگه مشتری نمی تونه صبر کنه مشکل خودشه سلامتی شما مهم تره. نه؟

خسته ايم! وقتي برخورد مشتري ها را با كاري كه مي كنيم مي بينم! انگار كه كاري نكرده ايم! به مونيتورشان بيشتر از نرم افزاري كه نوشته اي ارزش قائل مي شوند. انگار كه نرم افزار همينشكلي تهيه شده است. وقتي مي بينيم كه كار ما را با يك كار بي كيفيت مقايسه مي كنند و درنهايت ديگري را انتخاب مي كنند.
    من اولش کفری میشدم از دست مشتری وقتی برخورد غیر عادلانش رو می ‌دیدم. اما اگر منطقی فکر کنیم اون هم از دید خودش به موضوع نگاه میکنه. وقتی اینو فهمیدم که کارت ویزیت برا خودم سفارش دادم، بیچاره طراح...پدرشو در آوردم تا برام کارت و طراحی کرد""

خسته ايم! وقتي مي بينيم محصولي كه توليد كرده ايم را كس ديگري بدون رعايت حقوق مان كپي مي كند. ايده هايمان دزديده مي شود. حتي به كاتالوگ ها و نوشته هايي كه نوشته ايم احترامي نمي گذارند. وقتي مي بينم نتيجه زحماتمان، با يك نرم افزار قفل شكسته داخلي و يا خارجي جايگزين مي شود.
    پس بهتره حق بقیه رو زیر پا نذاریم. میتونم بپرسم لیسانس سیستم عامل تون رو چند خریدید؟ یا محیط توسعه ای که باهاش کد می نویسید؟ یا نرم افزار کنترل پروژه؟ و ....

من با اجازه‌ی شما یه راه حل پیشنهاد میدم. از نرم افزار آزاد استفاده کنید و تمام نرم افزارهایی که می نویسید رو به لیسانس نرم افزار آزاد منتشر کنید.

اینجوری حق کسی رو زیر پا نمی ذارید و دیگه هیچ نیازی به قفل و بند کردن نرم افزارتون هم نیست ""

خسته ايم! وقتي كه مي فهميم درآمد يك گدا از ما بيشتر است!! وقتي مي بينيم كه درآمد يك آرايشگر زنانه كه شايد يكسال هم زحمت نكشيده است با درآمد ما قابل مقايسه نيست. وقتي مي بينيم مغازه دارهاي سخت افزاري از ما بيشتر درآمد دارند. وقتي مي بينيم كه يك كارگر ساختماني، حقوقي نزديك به يك برنامه نويس دارد.
    پول! خوب پول خیلی خوبه ولی من ترجیح میدم که روی نرم افزاری کار کنم که از نوشتنش و توسعه اون لذت ببرم (نه نرم افزاری که ازم میخوان). این مشکل استرس منو حل میکنه.

خوب درسته،‌من هیچ وقت به اندازه یک برنامه نویس نرم افزار انحساری پول در نخواهم آورد و حتی به اندازه یک گدا! ولی خوب اگه می‌خواستم از پول در آوردن لذت ببرم می رفتم گدا می‌شدم یا هر چیزی... ولی الان دوست دارم از کد نویسی و مفید واقع شدن برای بقیه برنامه نویسان لذت ببرم! این روند یک طرفه نمیمونه ""

بازم با اجازه پیشنهاد میدم برنامه هاتون رو با لیسانس نرم افزار آزاد منتشر کنید تا برای من هم مفید واقع بشه. همونطور که این forum مفید واقع شده ""
    خسته ايم! از بس مجبوريم براي بقيه كار مجاني و يا غير تخصصي بكنيم! در هر مهماني كه مي رويم، در هر شركتي كه پا مي گذاريم و يا به هر فرد آشنايي كه مي رسيم نيازي دارد و توقعي. كه اگر انجام دهي بي منت مي شوي كه كاري نكرد و اگر انجام ندهي....
    همیشه یک سوال خوب باعث می‌شه که آدم یه چیزه جدید یاد بگیره پس باید یاد بگیرم صیاد سوالات خوب باشم و سوالات بد رو رد کنم!

متهم مي شوي به بيسوادي و .....
    منهم این مشکل دارم ولی خوب نمی تونم به همه‌ی دنیا ثابت کنم که یه چیزی بلدم پس بهتره انرژی صرف نکنم مهم اینه که خودم از خودم راضی ام ""

خسته ايم! از اينكه كارمان از ديدگاه سايرين كار نيست! انگار كار فقط آنست كه به روي كارخانه و شب كه بر مي گردي كثيف و خاك آلود باشي. انگار كار با كامپيوتر گاهي نزديك به 20 ساعت در روز كار نيست!
    چی بگم والا این مورد رو خوش بختانه نداشتم ""

خسته ايم......!
    !

بگذريم كه همه خستگيمان با حل يك مساله، با يادگرفتن يك مطلب جديد، تشكر يك مشتري، با درست كار كردن يك برنامه، با ديدن كاركردن يك محصول بيش از چند سال، با فروش بسته هاي نرم افزاري به صورت متوالي رفع مي شود!
    خستگی من از دیدن اینکه به هدفم رسیدم رفع میشه! تولید یک نرم افزار آزاد که به درد بخوره! حداقل به درد خودم که می خوره :-)
    اگه مشکلی داره آزادین اون رو رفع کنید و دوباره منتشرش کنید ""

همين!
    متاسفانه بلاگ ندارم ":cry:"

----------------
    بازم ببخشید اگه کسی رو ناراحت کردم، اگه هم نه که خوشحالم ""

كاربر عادي Array
    Thanks
    3

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم - موجیم که آسودگی ما عدم ماست

كاربر عادي Array joker آواتار ها
    Thanks
    0

پس بهتره حق بقیه رو زیر پا نذاریم. میتونم بپرسم لیسانس سیستم عامل تون رو چند خریدید؟ یا محیط توسعه ای که باهاش کد می نویسید؟ یا نرم افزار کنترل پروژه؟ و ....
    من با اجازه‌ی شما یه راه حل پیشنهاد میدم. از نرم افزار آزاد استفاده کنید و تمام نرم افزارهایی که می نویسید رو به لیسانس نرم افزار آزاد منتشر کنید.
    اینجوری حق کسی رو زیر پا نمی ذارید و دیگه هیچ نیازی به قفل و بند کردن نرم افزارتون هم نیست ""
    تاحالا کسی را دیدی که شغلش برنامه نویسی باشه و قرار باشه زن و بچه نون بده

newbie عزیز به نظر میاد خیلی پولدار باشیا ""

كاربر عادي Array
    Thanks
    0

من متاهلم شغلم هم برنامه نویسیه "

كاربر عادي Array Mohammad.Mnt آواتار ها
    Thanks
    0

توی هر شغلی که از توانایی های مغزمون به درستی استفاده کنیم با انرژی کمتر ، پول بیشتر به دست می آریم. اگه کسی واقعا" عذاب داره می کشه ، مشکل را باید توی خودش جست و جو کنه نه بیرون !
    متفاوت بیندیشید

كاربر عادي Array
    Thanks
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط joker
    تاحالا کسی را دیدی که شغلش برنامه نویسی باشه و قرار باشه زن و بچه نون بده

newbie عزیز به نظر میاد خیلی پولدار باشیا ""
    فکر کنم اشتباه فهمیدین چون من یه ريال هم پول برای خریدن لیسانس نمی دم چون دارم از نرم ‌افزارهای آزاد استفاده می‌کنم که اکثرا مجانی هم هستن اگه هم نباشن یک روشی رو برای به دست آوردن برنامه در اختیار میذارن. پس میشه نتیجه گرفت که اصلا پولدار نیستم ":surprise
    البته این یکی از ۱۰۰۰ دلیلی که باعث شده من از نرم‌افزار آزاد استفاده کنم. توی نرم‌افزار آزاد آزادی وجود داره که تو نرم‌افزار انحصاری خبری ازش نیست. تا تجربه نکنید این آزادی رو نخواهيد فهمید من چی می‌گم. ولی به امتحانش می ارزه باور کنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Mnt
    توی هر شغلی که از توانایی های مغزمون به درستی استفاده کنیم با انرژی کمتر ، پول بیشتر به دست می آریم. اگه کسی واقعا" عذاب داره می کشه ، مشکل را باید توی خودش جست و جو کنه نه بیرون !
    موافقم و با این با اطمینان بیشتر روی تمام حرفهایی که زدم تاکید می کنم ""

Thanks
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Mnt
    اگه متن را با دقت میخوندید متوجه میشدید تمام مشکلاتی که وجود داره نه ربطی به خود برنامه نویس داره نه کد نویسی
    مشکلات از سمت دیگر است.
    ============================

newbie عزیز ظاهرا شما برنامه نویس نیستید ، مصرف کننده هستید
    برای همین فکر کردم خیلی پولدارین که مشکلی با ارائه برنامه هایی که زحمت نوشتنشو کشیدین به صورت رایگان ندارید :)

فلسفه وجود برنامه های عمومی کد باز خیلی فرق میکنه با نرم افزارهای اختصاصی که به سفارش خاص یک مشتری حقیقی یا سازمان حقوقی نوشته میشن
    ( نرم افزاری که مشابهش وجود نداشته و جهت تسریع و افزایش دقت کارهای یک مشتری توسط برنامه نویس تولید میشه )

شما هر وقت یک برنامه را در مدت چند ماه یا چند سال نوشتید ( مثلا یک سیستم جامع اتوماسیون اداری) مجازید اون را به صورت کد باز و فول داکیومنت به صورت رایگان بزارید روی اینترنت
    اگه کسی گفت چرا""

كاربر عادي Array
    Thanks
    0

من کلا درک میکنم که ممکنه حرفهای من عجیب و غریب به نظر برسه چون من خودم هم تا ۴ سال پیش همینجور فکر می کردم برای همین دوست دارم اون چیزی که بهش رسیدم رو به اشتراک بگذارم (دقت کنید که فقط به اشتراک میذارم تحمیل نمی کنم)

خوب بریم سر اصل مطلب

( نرم افزاری که مشابهش وجود نداشته و جهت تسریع و افزایش دقت کارهای یک مشتری توسط برنامه نویس تولید میشه )
    newbie عزیز ظاهرا شما برنامه نویس نیستید ، مصرف کننده هستید
    بذارین یه مثال بزنم شاید بهتر متوجه بشین (اصلا کاری به نرم افزار آزاد نداریم):

شما اگه می خواهید یه برنامه ای تولید کنید که مشابهش وجود نداشته به چند روش می تونید این کار رو انجام بدین (فرض میکنیم این برنامه خیلی بزرگ باشه مثل همون اتوماسیون اداری)

۱) می تونید مثلا ۲۰ نفر رو استخدام کنید تا براتون کد بنویسن (از صفر) یعنی اول یک کامپایلر بنویسند، بعدش یدونه IDE مجتمع (با نرم افزار version control ، کنترل پروژه و ....) بنویسن بعدش توابع کتابخانه ای پایه رو بنویسن و در نهایت برنامه رو بنویسن.

۲) می تونید با framework،compiler ،توابع کتابخانه ای و ... که مثلا شرکت microsoft در اختیارتون قرار می ده این کار رو انجام بدید و کلی از هزینه استخدام متخصص و کلا تولید نرم افزار کم کنید

کسی که روش ۱ رو بره برنامه نویسه و کسی که از روش ۲ بره مصرف کنندست و بدرد نخوره ؟؟؟؟؟!!!؟!؟!؟؟"
    نه عزیزه دل برادر این طور نیست چون امروزه درصد بالایی از برنامه نویسا دارن از روش ۲ استفاده می کنند چون روش ۱ در عین حالی که یک راه حل هست اما کاربردهای خیلی خاصی داره.

حالا بر گردیم به نرم افزار آزاد:
    اگه یک گروه برنامه نویس ماهها روی یک تیکه کد وقت گذاشته باشن و اون کد بخوبی اجرا بشه و لیسانس اون هم آزاد باشه چه اشکالی داره آدم از اون استفاده کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

استفاده از اون چند تا مزیت داره به نظر من
    ۱) چون این نرم افزار آزاده پس من آزادم که اون رو جوری تغییر بدم که نیاز های من رو بهتر براورده منه (یعنی code برنامه رو به نفع خودم تغییر می دم)
    ۲)زمانی که باید روی نوشتن این قسمت از برنامه صرف کنم می تونم برای توسعه ی ایده اصلی برنامم صرف کنم. در واقع دقیقن اون چیزی که دوست دارم و ازش لذت می برم(بحث اصلی این پوست "")
    ۳) من هم به هر حال این نرم افزار آزاد(منظورم همون تیکه کده که مال من نیست) رو تست می کنم، مشکلاتشو رفع می کنم، امکاناتشو بیشتر می کنم و با این کارم برای نویسنده های اصلی برنامه هم مفید واقع می شم.
    ۴) ۱۰۰٪ نرم افزاری که نوشتم رو به صورت آزاد در اختیار بقیه می ذارم تا برای اونها هم مفید واقع بشه (به به طور غیر مستقیم برای خودم)

اگه به این می گین مصرف کردن! بله، من مصرف کنندم و حتما کسی که عادت داری چرخ رو از اول اختراع کنی برنامه نویسی هستش. ""

کدهایی که قبلا نوشته شده و تست شده و دارن جواب می دن یک سرمایه بزرگی برای هر برنامه نویسه. برنامه نویسی خوبه که بتونه از این کدهایی که قبلا نوشته شده (حالا چه توسط خودش چه توسط اشخاص دیگه) استفاده کنه و از اونجایی که هیچ کس رو پیدا نمی کنی که کلکسیون کداش اونقدر کامل باشه که بتونه هر برنامه ای رو بنویسه،به نظر من استفاده از نرم افزارهای آزاد می تونه راه حل خوبی باشه.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Code_reuse

برای همین فکر کردم خیلی پولدارین که مشکلی با ارائه برنامه هایی که زحمت نوشتنشو کشیدین به صورت رایگان ندارید :)
    قبول دارم که کسی که یک نرم افزار انحصاری می فروشه بیشتر از یک برنامه نویس نرم افزار آزاد پول در میاره اما منتشر کردن برنامه با لیسانس نرم افزار آزاد هم به این معنی نیست که نمیتونی از این راه پول در بیاری! کافی یه چرخ بین پروژه های نرم افزار آزاد بزنی می فهمی من چی میگم.

شما هر وقت یک برنامه را در مدت چند ماه یا چند سال نوشتید ( مثلا یک سیستم جامع اتوماسیون اداری) مجازید اون را به صورت کد باز و فول داکیومنت به صورت رایگان بزارید روی اینترنت
    اگه کسی گفت چرا""
    منظورتون رو نمی فهمم ولی این هم جواب چشمکتون ""

ببخشید سرتون رو درد آوردم.

Thanks
    0

کسی که روش ۱ رو بره برنامه نویسه و کسی که از روش ۲ بره مصرف کنندست و بدرد نخوره ؟؟؟؟؟!!!؟!؟!؟؟"
    نه عزیزه دل برادر این طور نیست چون امروزه درصد بالایی از برنامه نویسا دارن از روش ۲ استفاده می کنند چون روش ۱ در عین حالی که یک راه حل هست اما کاربردهای خیلی خاصی داره.
    عزیزم هیچ برنامه نویس عاقلی نمیاد ابزارهایی که وجود داره را بیخیال بشه بره به قول شما از اول چرخ را اختراع کنه ... ( به همچین آدمی نمیگن برنامه نویس :) میگن خدای کامپیوتر ;) )
    نامه نویس میاد چرخدنده ها را میچینه کنار هم تا یه ماشین بتونه حرکت کنه .

( کسی قرار نیست برای یک پروژه اول کامپیوتر و میبن برد و سی پی یو رم و... اختراع کنه بعد براش سیستم عامل طراحی کنه بعد یک کامپایلر بنویسه بعد شروع کنه به برنامه نویسی )
    لا اقل من تاحالا ندیدم """ هر برنامه نویسی دیدم با استفاده از همین ابزارها کار کرده و اسمش شده برنامه نویس .
    ( میکروسافت و Ibm و اینتل بحثشون به عنوان صنایع مادر جدا از این بحث فعلی ما هست )

چطوری شما به این بحث رسیدین که ممکنه عده باشن که به روش 1 عمل کنن والا من نفهمیدم ( همون چشمکه ;) )

این نکته هم صحصیح ، هیچ کس کامل نیست ، خیلی از برنامه های تجاری توی دلشون از برنامه های اپن سورس هم استفاده کردن ( مثلانرم افزار نازنین VmWare )

من شخصا نمیتونم برنامه ای که شش ماه براش زحمت کشیدم بیام اپن سورس در اختیار بقیه بزارم ، ولی اگه کسی دوست داشته باشه ، خب اشکالی نداره :) مالشه ، صاحبشه ، هر کاری دلش بخواد میتونه بکنه ( هرچند که من اسمشو میزارم بازار خراب کنی ) ولی رسما کسی نمیتونه چیزی بگه
    ( پیرو همون چشمکه :) منظورمو متوجه شدین با این توضیحات دیگه )

در مورد فلسفه وجودی برنامه های اپن سورس با تجاری هم که گفتم ، فرق فوکولن :) با هم مقایسه نکنید ،
    حتی ممکنه یک برنامه را من اپن سورس هم ندم بیرون ، ولی 4تا فانکشن بدردبخور داشته باشه که بقیه بتونن ازش استفاده کنن... اینا کلا فرق میکنه با برنامه نویس و برنامه نویسهای اختصاصی . که حتی شاید فقط بدرد یک سازمان بخوره و حتی اپن سورس اون هم بدرد کسی دیگه ای نخوره .
    این که شما برنامه های اپن سورس را تکمیل میکنید و در اختیار بقیه میزارین خیلی هم خوبه اگه اینطوری نبود امروز کسی لینوکس را نمیشناخت .
    تو این شکی نیست :)

ولی حرف من از شغل برنامه نویسیه نه عشق برنامه نویسی ، شما هیچ وقت نمیتونید یک برنامه اپن سورس پیدا کنه که نیازهای مثلا یک کارگاه خرید و فروش مصالح ساختمانی را رفع کنه ( بله n تا حسابداری هست ) ولی هیچ حسابداری واحد تبدیل یک خاور شن به چندتا بیل تراکتور نداره ( این خودش یه بحثیه که یک هفته به خاطرش با برو بچ میخندیدیم ، یک مثال از یک پروژه واقعی برات زدم )
    این یک مورد خیلی ساده تبدیل بود ، چیزای عجیب غریب تر خیلیه ....

شما رزومه کاری یک برنامه نویس را که ببینی هیچ وقت یه فتوشاپ ننوشته ، چون هر کسی میدونه یک نسخه تجاری و n نسخه اپن سورس اون توی دنیا وجود داره ( مگه کار عشقی باشه)

ولی چندین پروژه را یک برنامه نویس طراحی کرده ( با همون کامپایلرهایی که شما بهش میگین چرخ) و راه اندازی کرده که حتی یک نمونه شبیه به اون هم وجود نداشته .

اینجاس که میان سراغ برنامه نویس ، اونوقت تمام مشکلاتی که اون بالا نوشته شده پیش میاد :) پولوشو با وجود اینکه قراردادی هم وجود داره به موقع نمیدن ، انتظار زیاد از حد دارن ، وووووووووو.........
    نه ربطی هم به هوش و استعداد برنامه نویس داره ، نه بیل گیتس و رابطه سیاسی با لبنان :)
    مشکلاتیه که ذاتا مال این بازار ایرانیه بنا به دلایل فرهنگی و یا حقوقی (که جدیدا دارن یه کم بهش سرو سامون میدن).

• صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)