بحث در مورد شبکه عصبی
Loading
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: بحث در مورد شبکه عصبی

مدير انجمن Array Emran آواتار ها
    Thanks
    0

Smile بحث در مورد شبکه عصبی

سلام
    مدتی به این سایت سر نزده بودم، دلم خیلی برای دوستان این سایت و خود این سایت تنگ شد، گفتم پستی قرار دهم تا یک تجدید خاطراتی شده باشه، و گفتم یک پست آموزنده ای را با کمک دوستان شروع کنم(از این رو اسم تاپیک را بحث در مورد شبکه عصبی انتخاب کردم). البته دوست دارم دوستان نیز همراهی کنند، تا برایم انگیزه ای ایجاد بشه برای ادامه.

برای شروع اصلا ببینیم کاربردهای شبکه عصبی چه هست :
    شبکه عصبی مصنوعی روشی عملی برای یادگیری توابع گوناگون نظیر توابع با مقادیر حقیقی، توابع با مقادیر گسسته و توابع با مقادیر برداری میباشد.
    یادگیری شبکه عصبی در برابر خطاهای داده های آموزشی مصون بوده و اینگونه شبکه ها با موفقیت به مسائلی نظیر شناسائی گفتار، شناسائی و تعبیر تصاویر، و یادگیری روبات اعمال شده است.

به امید ایجاد انگیزه...
    .:سکوتم از رضایت نیست، دلم اهل شکایت نیست:.
پاسخ با نقل قول پاسخ با نقل قول

Thanks
    0

خوب بیایید یک بررسی روی یک نورون انجام دهیم.
    نورون همانند یک تابع است، که ورودی هایی دارد به نام دندریت، و خروجی دارد به نام آکسون.
    نورون درواقع مجموع ورودی ها را دریافت کرده و بر اساس آموزشی که قبلا دیده خروجی می دهد.
    کار یک نورون بسیار ساده است، درواقع نورون ورودی ها را دریافت و هر ورودی را در یک عدد به خصوصی که به نام وزن آن را می شناسیم ضرب کرده و با هم جمع می کند، مقدار بدست آمده را توسط یک تابع که انوع آن را بعداً می گم(البته اگر علاقه مندی وجود داشته باشد) می توانیم آن را تفسیر کنیم به طور مثال اعداد بزرگتر از 0 را 1 برمی گرداند که به معنای درست و اعداد کوچکتر و مساوی 0 را -1 برمی گرداند که به معنی نادرست، که در اینجا عدد کمی بزرگتر از 0 را مقدار آستانه گویند. بیایید یک مثال ساده را بررسی کنیم :
    تابع And را می خواهیم با یک نورون پیاده سازی کنیم.
    فرض کنید مقدار آستانه عدد 2 است، یعنی خروجی های کوچکتر از 2 را -1 برمی گرداند و خروجی های 2 و بزرگتر را 1 بر می گرداند.
    نورون ما 2 ورودی دارد که وزن هر یک از ورودی ها 1 است. میبینید که اگر به جفت ورودیی های 0 بدهیم چون ضرب در 1 می شود مقدار صفر برگردانده می شود، اگر یکی را 0 و دیگری را 1 دهیم پس ضرب در وزن ها و جمع آن ها با هم 1 میشود و چون مقدار آستانه 2 است، هنوز نورون ما خروجی 1 که به معنای درست باشد را نمی دهد، حال اگر هردو ورودی را 1 دهیم، می بینید که با ضرب در وزن هر ورودی و جمع آنها با هم، مقدار 2 برگردانده می شود، از آنجا که مقدار آستانه 2 بود خروجی نورون ما 1 شده و مقدار صحیح برمی گرداند.
    در اینجا مثال بسیار ساده بود و با یک بررسی می توانستیم وزن ها را به طور دستی انجام دهیم، ولی در واقعیت، وزن ها توسط یک روندی تولید می شوند، که به این روند آموزش نورون می گوییم.

دیگر پستی نمی دهم، مگر یک حرکتی از دوستان ببینم، چرا که حتمی اگر هیچ حرکتی صورت نگیرد به این معناست که دوستان علاقه ای ندارند!!!

سونیا احمدی فر - مدیر انجمن Array Sonya آواتار ها
    Thanks
    0

Smile مقاله

مقاله ای در مورد شبکه عصبی.

دانلود کنید.

احسان یزدانی راد - مدیر انجمن Array mhs_trace آواتار ها
    Thanks
    0

سلام
    من به این بحث علاقه مندم البته هیچ وقت نشد که به طور جدی برم سراغش.
    نوشته های شما خیلی می تونه موثر باشه من لذت می برم واقعا

با تشکر

Thanks
    0

Smile مقاله ای در مورد کاربردهای شبکه عصبی مصنوعی در بازشناسی شناسه های دست نویس

Thanks
    0

باسلام
    خوشحالم که علاقه منداني به اين بحث در اينجا وجود دارند. خوب همانطور که از اسم تاپيک مشخص بحث در مورد شبکه عصبي هست، يعني قرار نيست فقط من گوينده باشم.
    به همين دليل من مطلبي را توضيح مي دهم، و عنوان مطلب جديد بعدي را واگذار مي کنم به کاربران ديگر، واگذاري بحث به ترتيب پستهاي گذاشته شده در اين تاپيک هست. اگر بحثي به کسي واگذار شد، و نمي خواست در بحث شرکت کنه مي تواند به من پيام خصوصي ارسال کنه.
    مدت زماني که فرد بايد مطلب را آماده کنه 3 هفته است، بحث ها بايد از قالب Copy & Paste خارج باشه، هر چيزي که فرد از آن موضوع متوجه مي شه بايد بگه.

خوب f(x) يي که در شکل مي بينيد به تابع خروجي (output function)، تابع محدود ساز يا محدود کننده (squashing function) معروف است.
    1 - تابع هماني يا Linear :
    f(x) = x
    که اين تابع کارش کاملا مشخص.
    2- تابع پله دودويي با آستانه تتا يا Binary step function with threshold Ɵ :
    ورودي اين تابع در صورتي که کمتر از تتا باشه 0 بر ميگرداند و در صورتي که بزرگتر يا مساوي تتا باشه 1 بر مي گرداند.
    خوب کاربر Sonya تابع پله دوقطبي با آستانه تتا يا Bipolar step function with threshold Ɵ را تحقيق کنيد.
    و کاربر mhs_trace تابع سيگمويد دودويي (Binary sigmoid) يا تابع سيگمويد لجستيک (sigmoid logistic) را تحقيق کنيد.
    Angehngte Grafiken
    • نوع فایل: jpg 001.jpg (13.8 کیلو بایت, این فایل 10 مرتبه دانلود شده است )

Thanks
    0

Smile اسلایدی در مورد شبکه های برگشتی

Thanks
    0

Post مقاله ای در مورد کاربرد شبکه عصبي مصنوعي در پيش بيني محتواي رطوبتي در طي فرآيند خشک کردن انگور

Thanks
    0

Post مقاله ای انگلیسی در مورد شبکه عصبی

• علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)