برنامه نقشه ایران وتهران برای اولین بار به صورت رایگان در سایت قرار گرفته است.

نقشه ایران و تهران برای گوشی‏های مجهز به GPS مانندN95 , N95 8Gb , N82 , 6110 Navigator طراحی شده و قابل نصب است.

این برنامه کامل‏ترین نرم‏افزاری است که شرکت "گارمین" تا کنون برای گوشی‏های GPS دار در ایران طراحی کرده است.

اگر موبایل شما به سیستم موقیت‏ یاب جهانی یا GPSمجهز است می‏توانید به لینک زیر مراجعه و این برنامه را بر روی گوشی خود نصب کنید.


دریافت برنامه نقشه ایران و تهران برای GPS

توضیحات مربوط به نصب و استفاده از این نرم افزار

برای اولین بار این نقشه که مربوط به کمپانی گارمین است بصورت رایگان برای کاربران سایت GSM قرار گرفته است.
این نقشه برای گوشی های نوکیای مجهز به GPS همچون N95 , N95 8Gb , N82 , 6110 Navigator طراحی شده و قابل نصب است.

نقشه مورد نظر در اصل نرم افزاری است که توسط شرکت گارمین ، تولید کننده GPS های معروف گارمین، تولید شده است. که البته شامل نقشه ی تهران است ولی نام خیابانها و اماکن مختلف در آن نمایان نیست. با این حال این برنامه فعلا کاملترین نرم افزاری است که برای نقشه کشور ما روی گوشی های GPS دار طراحی شده است.
مراحل نصب این برنامه کمی پیچیده به نظر می آید .

در داخل فایلی که دانلود می کنید دو فولدر وجود دارد. یکی با نام Garmin Tehran و دیگری Memory Card.
تمامی محتویات فولدر Memory Card را به استفاده از کارت ریدر به مموری کارت گوشیتان انتقال دهید (که در اصل نباید جایگزین شوند بلکه اطلاعات به فولد های موجود اضافه شوند.)

سپس به سراغ فولدر بعدی یعنی Garmin Tehran می روید.

پس از اینکه از اتصال کارت ریدر به رایانه و قرار گرفتن کارت حافظه به داخل آن اطمینان حاصل کردید ، سه فایل با پسوند EXE با نام Garmin Mobile XT را روی رایانه اجرا کنید و مراحل نصب آنرا مطابق معمول انجام دهید. به قسمت Setting سپس گزینه About را انتخاب کنید. در این قسمت یک Card ID به شما می دهد که شما آنرا یاد داشت می کنید. سپس به فولدر نقشه و کرک بروید و فایل garmin_kgen.exe را اجرا می کنید.

در کیجنی که باز کرده اید در جای خالی اول Card ID یادداشت شده را وارد می کنید. پس از فشردن Generate به شما در قسمت Your Device unlock code کدی می دهد که شما آنرا یادداشت کنید.

در قسمت پایینی آن در زبانه ای که می بینید گزینه custom mapset را انتخاب نمایید و در جای خالی ظاهر شده کد 2562 را وارد کنید ، سپس Generate را بزنید و کد Your map unlock code را نیز یادداشت کنید.

سپس به ترتیب زیر عمل می کنید:

کد یادداشت شده مربوط به Your Device unlock code را درون یک Notepad کپی کنید (بدون هیچ کارکتر کم یا اضافه) و نت پد مورد نظر را Save کنید و ببندید ، سپس نام فایل را به SW تغییر دهید و پسوند نت پد مورد نظر را به UNL تبدیل کنید یعنی بصورت : SW.UNL
کد یادداشت شده مربوط به Your map unlock code را درون یک Notepad کپی کنید (بدون هیچ کارکتر کم یا اضافه) و نت پد مورد نظر را Save کنید و ببندید ، سپس نام فایل را به GMAPSUPP تغییر دهید و پسوند نت پد مورد نظر را به UNL تبدیل کنید یعنی بصورت : GMAPSUPP.UNL

هردوی این فایلها را به فولدر Garmin انتقال دهید.

در کنار کیجن مورد نظر فایلی با نام gmapsupp.img وجود دارد که در اصل همان نقشه ایران است که آنرا هم به همان فولدر Garmin انتقال دهید.
کار شما با کارت حافظه تمام شده و آنرا به گوشی انتقال می دهید.

گوشی را خاموش و روشن کنید داخل منوهای گوشی آیکن Garmin را پیدا کنید به برنامه وارد شوید و در قسمت Setting قسمت Remote GPS را انتخاب کنید و Use Attached را بزنید و گزینه Built-in GPS را انتخاب کنید.
کار نصب برنامه پایان یافت.

این برنامه بروی N82 و N95 تست شده و کامل و بدون نقص عمل می کند.
حالا می توانید از برنامه لذت ببرید.

منبع این خبر : Gsm.ir
توضیحات مربوط به نرم افزار از : www.gsm.ir