مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تراوین مانعی جدید در پیش روی کشورهای جهان سوم

Loading
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: تراوین مانعی جدید در پیش روی کشورهای جهان سوم

مدير انجمن کاریابی Array itjobs آواتار ها
    Thanks
    20

Post تراوین مانعی جدید در پیش روی کشورهای جهان سوم

امروزه سخن از خوبی و بدی٬ مفید یا مضر بودن اینترنت مطرح نیست. همه جا از اینترنت و موفقیت های مرتبط با آن می گویند. مردم کوچه و بازار همچون نخبگان به "جادوی جام جهان نمای هزاره سوم" چشم دوخته اند و انتظار دارند آینده ای طلایی برای بشریت بسازد. چرا که شبکه جهانی وب مشروعیتی بلامعارض یافته است و می رود به سطحی از تقدس دست یابد که منشا مقبولیت موضوعات در حوزه های مختلف شود. موضوع اخیر، خود جای تامل٬ مطالعه و بررسی های جدی دارد و بی توجهی به آن از منظر آسیب شناسی خطرات جدی برای آینده فرهنگ ایرانی در جهان وب به همراه خواهد داشت.

پس می توان نتیجه گرفت که اینترنت خوب است و شکی در آن نیست . ولی در این بین عده ای هستند که می خواهند اطلاعات و دانش به صورت انحصاری در اختیار آنان باشد و اصلا علاقه ای ندارند که کشورهای جهان سوم هم پیشرفتی در زمینه علوم داشته باشند.

[در پرانتز موردی را عرض کنم , منظور از عده ای که می خواهند علم در انحصار آنها باشد فقط امریکا نیست , بلکه بعضا عزیزان هموطن هم با ناآگاهی باعث این مورد می شوند . مثلا سایت کلوب با آن همه کاربر , چه کاری در جهت رشد علم کشور می کنند ؟ به نظر بنده این سایت شده پاتوق دختر و پسرها . در حالی که مسئولان هم با ناآگاهی کامل به این سایت جایزه می دهند ؟ واقعا باعث تاسف می باشد ]

احتمال دارد از خودتان بپرسید , اینترنت رو به علم چه ؟
    جواب این است که شبکه جهانی اینترنت اکنون در موضع اثبات سخنی قدیمی است که همه چیز را همگان ( اینترنت) دانند.این شبکه جهانی حاوی میلیون ها مقالات در چندین هزار عنوان می باشد .پس اینترنت خود اطلاعات است البته از نوع ناب و خالص .

از جمله اقدامات این دسته برای جلوگیری کردن از دسترسی مردم جهان سوم به اطلاعات می توان به مواد زیر اشاره کرد :

1- سایت های متسهجن , که فکر نکنم نیازی به توضیح باشد . در صورتی که به کافی نت ها مراجعه نمایید این موضوع کاملا مشهود می باشد و یا درگوگل ترند ببینید که اون کلمه چه قدر توسط کاربران ایرانی جستجو شده است می توانید به عمق فاجعه پی ببرید.

2- سایت های تفریحی

3- سایت های دوست یابی , که این مورد هم بسیار به کشور ما ضربه زده است . بنده خود شاهد این مورد بودم که چند نفر ازدوستان فقط از اینترنت سایت facebook و سایت کلوب را می شناسد.

4- بازی های آنلاین که در صدر آنها تراوین می باشد.

بازی تراوین را اینگونه می توان تفسیر کرد که این بازی مخصوص کشور ایران و کشورهای عقب افتاده ای مثل ایران ساخته شده است . چرا ؟ عرض میکنم !

مواردی که عرض میکنم طبق یک هفته تجربه بنده در این بازی می باشد . در زیر مضررات این بازی را عرض می نمایم .

1- کشتن وقت به صورت 100% و کاملا عملی و تضمینی : این گیم به صورتی طراحی شده است که کلا وقت شما را از بین خواهد برد . [یعنی اینکه نمی تونی بازی نکنی ؟ چونکه اگر بازی نکنی دهکدت به خطر میفته ! پس همیشه باید بازی کنم تا دهکدت به خطر نیفته]

2- بی خوابی : [اگر شب ها بخوابم ممکن است به من حمله بکنند چرا من در شب حمله نکنم ؟ پس شب بیداری]

3- معتاد کردن : [اگر دو سه نفر کی در همجوارت رو بزنی 100% معتاد میشی . چونکه طعم پیروزی رو میچشی البته پیروزی که به نظر من کاملا شکست محسوب میشه] بنده نفرهایی را خبر دارم که حداقل 1 سال است این گیم را به صورت شب و روز بازی میکنند .

4- انزوا و دوری از اطرافیان واقعی : این که یکی از مضرات اینترنت هم به شمار می آید .

5- بی هدف بودن : این گیم کاملا بی هدف طراحی شده است . یعنی تقریبا پایانی ندارد . البته در این بی هدفی خیلی هدف ها نهفته شده است . مثلا هدف اینکه هیچ کس همیشه متعالی و کامل و قدرت نیست و همیشه طرف در حال تلاش برای پیشرفته تر شدن می باشد . و این یعنی تا کی ؟ معلوم نیست !

5- روحیه پرخاشگری : بنده خود شاهد این بودم زمانیکه کسی به شخص دیگری حمله میکرد , طرفی که مورد حمله قرار گرفته بود با استفاده از الفاظ رکیک و کاملا دور از شخصیت انسان از خود دفاع میکرد و این یعنی مردن ارزش ای انسانی.

6- کی دزد بهتریه ؟ در این گیم کاربر رو به غارت بیشتر از دوستان همجوار تشوق می شود به طوری که به غارتگرترین ها و مهاجم ترین ها مدال افتخار داده می شود.

من فکر میکنم بدترین قسمت این بازی ترویج قانون جنگل است [همان که بخور تا خورده نشوی]. عزیزان ما در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم قرنی که دموکراسی حرف اول را می زند و نه دیکتاتوری . این بازی کاربران را طوری بی رحم میکند که کلا ارزش های انسانی و اصلا روابط اجتماعی را به کل فراموش می کنند . حتی در بعضی از موارد دیده شده است که طرف کاملا فراموش کرده است که در درون محیط مجاری می باشد.

به نظر بنده این بازی توانسته است رسالت خود را انجام دهد . رسالت این بازی چیست ؟

رسالت این بازی رو می توان این گونه بیان کرد :

1- مانع شدن از دسترسی کشورهایی مثل ایران به اطلاعات و دانش
    2- به جان هم انداختن مردم
    3-منزوی کردن جوانان
    4-از بین بردن روابط اجتماعی
    5-ترویج قانون جنگل در زندگی واقعی و روابط اجتماعی
    6- ترویج دیکتاتوری به جای دموکراسی
    و...

البته بنده به جنبه های سود زائی و درآمد های هنگفت ای بازی اشاره نکردم .

دوستان عزیزی که بازی تراوین را بازی میکنند , به عنوان یک دوست کوچکتان به شما پیشنهاد میکنم که یک بار خودتان فکر کنید . دوست عزیز برای بالا بردن علم خود از هیچ تلاشی قصور نکنید . دوست عزیز فردا به شما نمی گویند که در ترواین چند تا جمعیت دارید به شما می گویند که چند تا مدرک بین اللملی را دارید ؟ دوست عزیز فردا به شما نمی گویند که در تراوین چند بار برای غارت مدال گرفته اید , به شما میگویند که کدام مقاله هاتان در مجله های بین اللملی چاپ شده است ؟ به شما نخواهند گفت که اتحادتان در تراوین چندمین بود به شما خواهند گفت مقاله تان در جشنواره بین اللملی آمریکا چندم شده است ؟

به خاطر خودتان یک بار فکر کنید و دوباره بازی کنید .

منبع

كاربر عادي Array
    Thanks
    0

واقعا ازت تشکر میکنم دوست عزیز .

من خلاصه همین حرفارو تو 5 تا 10 خط مفید تو یکی از انجمن های پر بازدید تراوین فارسی نوشتم و مطرح کردم .

اما شب وقتی خواستم تو فروم وارد بشم با این پیغام مواجه شدم :

"دسترسی شما به انجمن قطع شده است .
    دلیل : استفاده از الفاظ نامناسب در انجمن ."

نمیخوام زیاد حرف بزنم ولی به عنوان حرف آخر بگم که من 3 ماه تابستون این بازی رو کردم نه تنها کلی از زندگی عقب افتادم (به دلایل بالا ) بلکه از آموزش های فتوشاپمم عقب افتادم .

بازم ممنون از تو دوست عزیز .

" دوستان عزیزی که بازی تراوین را بازی میکنند , به عنوان یک دوست کوچکتان به شما پیشنهاد میکنم که یک بار خودتان فکر کنید . دوست عزیز برای بالا بردن علم خود از هیچ تلاشی قصور نکنید . دوست عزیز فردا به شما نمی گویند که در ترواین چند تا جمعیت دارید به شما می گویند که چند تا مدرک بین اللملی را دارید ؟ دوست عزیز فردا به شما نمی گویند که در تراوین چند بار برای غارت مدال گرفته اید , به شما میگویند که کدام مقاله هاتان در مجله های بین اللملی چاپ شده است ؟ به شما نخواهند گفت که اتحادتان در تراوین چندمین بود به شما خواهند گفت مقاله تان در جشنواره بین اللملی آمریکا چندم شده است ؟ "

احسان یزدانی راد - مدیر انجمن Array mhs_trace آواتار ها
    Thanks
    0

قبول دارم
    ولی خوب اگه تراوین نباشه یه چیزه دیگه
    مهم خوده آدمه که انقدر شخصیتش شکل گرفته باشه که بتونه راهش رو خودش انتخاب کنه

با استدلال شما تمام تفریحات ساخته شده توسط دنیای مدرن یه نوع زنجیری برای به اسارت کشیدن جهان سومی ها

كاربر عادي Array
    Thanks
    0

دوست عزیز برداشت شما از تفریح چیه ؟

شما چه تفریحی رو دید که حداقل 100 روز ویا حد اکثر 300 روز وقت آدم رو بگیره ؟

احسان یزدانی راد - مدیر انجمن Array mhs_trace آواتار ها
    Thanks
    0

خب شما می خواید که جزو بالاترین ها باشی
    تو هر چیزی که بخوای اول باشی باید زمان زیادی بزاری

اگه بخوای تو تیمتون تو محله ببره باید روزی 1 ساعت وقت بزاری اگه بخوای تو استان ببره باید روزی 10 ساعت وقت بزاری

مشکل ما افراط کاریه، الان تراوین تو خیلی کشور ها سرور داره، ولی چرا تو ایران 7 تا سرور راه انداخته؟ چونکه ما افراط کاریم. تو دیده ایرانیا کشش رو دارن، خب هر جا بازار بیشتری باشه ، جنس بیشتری هم فروخته میشه، حتی اگه جنسش هم معیوب باشه.

كاربر عادي Array
    Thanks
    0

حرف شما متین ولی دیگه 100 روز وقت تلف کرند بدون هیچ سودی واقعا ...

كاربر عادي Array
    Thanks
    0

پیش فرض اشتباه

من به عنوان یک برنامه نویس به روز که در روز 9 ساعت محل کارم هستم.
    1 ساعت سایتم رو به روز می کنم و مدتی هم مطالعه از این بازی لذت میبرم.
    این بازی به انسان درس پلن ریختن، هوشمندی، و صبر و درس گرفتن از شکست ها رو میده.
    حرف شما کاملا اشتباه هستش.
    ولی همین که بعد از مدت ها ترغیبم کردید پست بدم بد نبود.
    در ضمن شما اصلا میدونید این بازی چه جوریه؟
    کی گفته هدف نداره! کاش حد اقل یه بار دستور العمل شو خونده بودید!
    کی گفته دیکتاتوری؟
    میدونید اتحاد تو تراوین یعنی چی؟
    پیشنهاد میکنم قبل از اظهار نظر در مورد هر چیزی کمی در اون رابطه مطالعه کنیم که نشیم مثل اون آقایی که فکر میکنه عقل کل دنیاست.

كاربر عادي Array joker آواتار ها
    Thanks
    0

بازی کردن ؟ هفته ای یک ساعت نه روزی یکساعت کافیه ، بازیهایی که باعث اعتیاد میشوند به صورت بلقوه موجب از بین رفته وقت گرانبهای انسانها میشوند
    در قشر دانش آموز در اوقات فراغت ( یعنی درس و مشق به معنای واقعی نباشه )، بازی بد نیست
    ولی کلمه اعتیاد چه از نظر مواد مورفینی باشه یا کامپیوتری در عمل فرقی نداره ، آدم را از زندگی سالم ساقط میکنه
    چه بسا خود منم بعضی وقتها که اعصابم داغون بوده یه دست کانتراستریک با روباتهای خودش زدم :)
    ولی این تراوین تا اونجائی که من اطرافیان و اعضاء این بازی را دیدم واقعا فکر و روان اکثرشون را درگیر میکنه ...

این فکر نکردن خیلی مهمه
    با یک بازی ساده ولی سناریوئی هدفمند ،

پیوست : تلویزیون دیدین ؟ رها شده . صورت را هم شطرنجی میکنن

كاربر عادي Array
    Thanks
    0

بنده پیشنهاد می کنم دوستان بازی نکنند و مثل سایر لحظات عمر که سپری کرده اند به مطالعه بپردازند!!!!!!1

كاربر عادي Array
    Thanks
    0

بازی های کامپیوتری بد نیستن. در کنار ورزش و مطالعه و روابط اجتماعی بازی های کامپیوتری هم می تونه مفید باشه. من قبول دارم که بازی های اینترنتی همگی یه وجه مشترک دارن و اون اینه که معتاد کننده و وقت گیر هستند. مخصوصا بازی هایی مثل تراوین که دائم باید به بازی سر زد که اتفاقی نیفتاده باشد.
    من خودم از بچگی بازی های کامپیوتری رو بازی می کردم و الان هم که به دنبال بازی سازی هستم هنوز هم بازی می کنم و اون رو یه تفریح می دونم، حتی وقت گیر. اما اونقدر نه که از زندگی بیفتم.
    فقط تصور کنید که چند نفری بشینید DotA یا PES بازی کنید. چه حالییییی داره. شاید بعضی هاتون درک نکنید.

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)